Czy samochody używane to zawsze niebezpieczeństwo?

Istnieje w Polsce przekonanie, że samochody używane zawsze oznaczają kłopoty. Wiele osób uważa, że auto z drugiej ręki choć tanie, musi generować liczne kłopoty natury mechanicznej i użytkowej. Z pewnością przekonanie to ma swoje źródło w dyskusyjnej jakości aut sprowadzanych z zachodu, jednak czy cały rynek samochodów używanych tak właśnie wygląda?

samochody używaneAuto używane od dealera

Da się z łatwością w Polsce zakupić auto używane, z jednoczesną gwarancją, serwisem i pełną dokumentacją. Jak to możliwe? Wystarczy szukać w odpowiednich miejscach.
Przede wszystkim należy unikać zakupu auta od komisów samochodowych, które nastawiają się na szybki zysk sprzedając sprowadzane samochody o niejasnej historii. Miejscem, które powinno się brać na pierwszym miejscu pod uwagę, to dealerzy samochodowi.
Oprócz aut nowych, oferują oni również auta używane takie jak Volvo NordAuto . Pochodzące najczęściej od klientów pozostawiających swoje kilkuletnie auta jako formę rozliczenia lub też jako pojazdy po leasingowe.
Dealer nie przyjmie jednak takiego auta jeśli nie będzie całkowicie pewny jego idealnej kondycji mechanicznej. Dla późniejszego klienta oznacza to pewność, że takie auto będzie całkowicie bezpieczne i w pełni sprawne mechanicznie, czyli będzie posiadało cechy tak bardzo pożądane przez wszystkich nabywców samochodów używanych, do tej pory zarezerwowanych jedynie dla pojazdów nowych.