Czym jest protokół odbioru przy wynajmowaniu auta Balice

Protokół odbioru i zdania auta odgrywa bardzo ważną rolę, ale niestety wielu kierowców całkowicie o nim zapomina przy korzystaniu z usług wypożyczalni samochodów Kraków Balice. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym jest protokół odbioru i dlaczego warto na nim się skupić.

Co warto wiedzieć?

wypożyczalnia samochodów kraków lotnisko

Protokół odbioru i zdania auta może ochronić kierowców przed niemiłymi konsekwencjami finansowymi. Pamiętać należy jednak o tym, że podpisanie protokołu, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Niezbędne jest precyzyjne opisanie w protokole wszystkich zastrzeżeń dotyczących wynajmowanego auta. Każda profesjonalna wypożyczalnia samochodów Balice ma obowiązek dostarczenia sprawnego auta, a kierowcy są z kolei zobowiązani do oddania wypożyczonego pojazdu w takim samym stanie. Przed wyjechaniem z wypożyczalni warto dokładnie sprawdzić stan techniczny. Szczególną uwagę należy zwrócić na rysy i otarcia.

Protokół zdania samochodu

Jeżeli chodzi o protokół zdania samochodu, to znajdują się w nim wszystkie informacje na temat stanu auta w momencie zwrócenia go do wypożyczalni. Protokół zdania samochodu sporządzany jest w dwóch egzemplarzach. Jeden zachowuje wypożyczalnia samochodów Kraków Balice, a drugi trafia do kierowcy. Wypożyczalnie, które nie chcą spisać protokołu należy omijać szerokim łukiem. Wynajem aut Balice jest naprawdę ciekawą propozycją, ale pod warunkiem że odpowiednio zadba się o wszystkie formalności.