Zakup używanego samochodu od dealera – o czym należy pamiętać?

Zakup używanego samochodu bardzo często wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego też warto dokładnie przemyśleć swój zakup. Precyzyjne oględziny auta i ocenienie stanu technicznego poszczególnych elementów to nie wszystko.

Przejażdżka autem

Aby dokładnie porównać poszczególne samochody używane warto przejechać się nimi, przynajmniej na krótkim odcinku. Używane auta nordauto.hyundai.pl należy oceniać nie tyko pod względem wizualnych i technicznym, ale również użytkowym. Każdy kierowca ma swoje własne przyzwyczajania i preferencje, dlatego też warto dopasować auto idealnie pod siebie, dzięki czemu znacząco poprawi się komfort jazdy.

Sprawny formalne

Przy zakupie używanych samochodów pamiętać należy również o wszystkich kwestiach formalnych i całej papierologii. Jak powszechnie wiadomo przy zakupie używanych samochodów sama umowa kupna-sprzedaży to za mało. Dealer musi dostarczyć komplet wszystkich niezbędnych dokumentów, faktury za wszelkie naprawy i przeglądy. Im więcej dokumentów otrzymamy tym lepiej. Jeżeli chodzi o umowę kupna-sprzedaży, to wiele przykładowych wzorów można znaleźć w Internecie. Pamiętać należy jednak o tym, aby wydrukować kompletny wzór. Umowa powinna być sporządzona w dwóch egzemplarzach, po jednej dla każdej ze stron.

Kwestie podatkowe

Inwestując w samochody używane należy liczyć się także z tym, że przed upływem 2 tygodni należy opłacić stosowny podatek od czynności cywilnoprawnych. Aby tego dokonać należy udać się oczywiście do Urzędu Skarbowego z podpisaną umową i wszelkimi niezbędnymi dokumentami. Wypełnić należy również specjalną deklarację PCC-3. Ostatnim etapem zakupu samochodu używanego jest z kolei jego zarejestrowanie. Czynności tej możemy dokonać oczywiście w Urzędzie Miasta. Jeżeli chodzi o czas, to na rejestrację używanego auta mamy 30 dni. Warto jednak wszystkie sprawy papierkowe załatwić jak najszybciej.