Zalety kupna nowego auta w salonie

kupujemy nowe auto prosto z salonu

Coraz mniej osób prywatnych decyduje się na zakup nowego samochodu w salonie. Decydują o tym przede wszystkim wysokie ceny. Zdecydowaną większość nowych samochodów kupują firmy do swojej floty.

Auto z salonu – plusy

Decydując się na nowe auto z salonu mamy całkowicie swobodny wybór marki, modelu, koloru, wyposażenia. To tylko od naszych możliwości i potrzeb będzie zależało jak to auto zostanie „skrojone” dla klienta. Zawsze przy tym możemy liczyć na pomoc doradcy. Naprawdę będzie dawał z siebie wszystko, by wykazać się profesjonalizmem i zadowolić klienta. Od ostatecznej decyzji tego ostatniego będzie zależała premia pracownika.

Bardzo ważną zaletą kupna samochodu w salonie jest możliwość porównania kilku modeli, poznania ich wad i zalet i wybrania tego, który będzie dla nas najlepszy. Oczywiście można odbyć jazdę próbną i ocenić komfort jazdy (poziom hałasu, elastyczność auta, itp.)

Wiele salonów samochodowych oferuje załatwienie wszystkich niezbędnych formalności, by można było wyjechać samochodem. Pośredniczą w uzyskaniu kredytu, ubezpieczeniu samochodu, a nawet jego rejestracji.

Nowe auto z salonu objęte jest kilkuletnią gwarancją (zróżnicowaną na poszczególne podzespoły), a to oznacza, że nawet w razie awarii naprawa nie będzie nic kosztowała.

Czy w salonie można kupić taniej?

Oczywiście, że tak. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować i wiedzieć co chcemy uzyskać. Auto salon na początku roku oferują znaczne zniżki podczas wyprzedaży samochodów z rocznika poprzedniego. Cena może być niższa o kilka lub kilkanaście tysięcy zł, w zależności od segmentu i modelu.

Każdy sprzedawca może dołożyć kilka gratisów, np. opony zimowe, montaż alarmu, czujnika cofania. Tym sposobem w cenie podstawowej dostajemy auto lepiej wyposażone. Warto przed sprzedawcą poudawać trochę niezdecydowanie, by nas zachęcić chętnie jeszcze coś dorzuci.