Bridgestone Blizzak LM005 – najważniejsze cechy

W okresie zimowym warto wybrać takie opony, jakie dadzą nam solidną przyczepność. Jedną z ciekawszych opcji są Bridgestone Blizzak LM005. Są one zaprojektowane tak, aby lepiej odprowadzać błoto, wodę i śniej z powierzchni ogumienia. Ma to związek z zastosowaniem rowków w oponach, które mają zygzakowaty wzór i są głębsze. Czym wyróżnia się ta marka? Jakie cechy mają opony Bridgestone? Dlaczego warto je zakupić?

Bridgestone Blizzak LM005 Klasa A

Szereg przeprowadzonych testów Bridgestone Blizzak LM005 wskazał, że opony uzyskały klasę A, czyli najwyższą z możliwych na etykiecie UE (co do parametrów na mokrej nawierzchni). Okazuje się, że opony zapewniają krótszą drogę hamowania i doskonałą przyczepność dzięki autorskiej technologii Bridgestone. Wykorzystuje ona powłokę krzemionkową, jaka daje pożądane efekty. Co ciekawe, ogumienia posiada dwa rodzaje lameli, jakie wgryzają się w warsztwy śniegu oraz lodu. 

Zimowa Bridgestone Blizzak LM005

Podczas jazdy hamowanie jest niezwykle ważne. Zachowanie bezpieczeństwa, zwłaszcza w zimowym okresie, wiąże się z zastosowaniem opon z lamelami, czyli nacięciami bieżnika. Są one niezwykle doceniane przez kierowców, gdyż dają komfort. Warto podkreślić, że w bieżniku opon Blizzak LM005 widać dwu i trójwymiarowe lameli, jakie mają na celu zwiększyć kontakt z podłożem, dają nam doskonałą kontrolę nad pojazdem. Nie zapominajmy o tym, że markowe opony zakupimy w internetowym sklepie. W tym miejscu specjaliści doradzą nam, na jaką opcję postawić i czym się kierować podczas doboru ogumienia.