Cechy lampy ksenonowej

Okazuje się, że żarówki ksenonowe są wypełnione gazem, skąd pochodzi ich nazwa. Produkcja światła odbywa  się tutaj inaczej niż w klasycznych żarnikach, gdzie mamy do czynienia z żarzeniem wolframowej skrętki. W tym przypadku wysyłanie fal elektromagnetycznych jest uwarunkowane wyładowaniem o wysokim napięciu, jaki dochodzi nawet do 30 tys. woltów. Jak działa ksenon? Czym się cechuje takie oświetlenie? Jakie posiada zalety?

Ksenon

Wysokie napięcie sprawia, że stosowane są przetwornice napięcia. Technologia ksenonowa bazuje na mniejszej ilości energii niż inne rozwiązania. Przede wszystkim dzięki temu zauważymy mniejsze zużycie paliwa. Kolejnym plusem jest to, że reflektory ksenonowe są dużo bardziej wytrzymałe. Żywotność żarówki sięga nawet do 3 tysięcy godzin, podczas gdy tradycyjne żarówki wytrzymają jedynie do 400 godzin. 

Reflektory ksenonowe

Okazuje się, że na drogach spotkamy wiele aut, które korzystają z ksenonów. Taka modyfikacja pociąga za sobą szereg zmian. Niezwykle ważne jest to, że nie każde lampy ksenonowe są dostosowane do danego pojazdu. Jasna barwa z nieco niebieskim odcieniem daje nam komfort zwłaszcza podczas wieczornej jazdy. Dzięki temu zadbamy o bezpieczeństwo swoje i pasażerów, jak też innych kierowców. Ksenony sprawiają, że bardzo dobrze widzimy drogę i znaki oraz już z daleka można dostrzec nasz pojazd. 

Ksenony to oświetlenie stosowane w coraz większej ilości samochodów. Szereg zalet wpływa na wykorzystanie takiego oświetlenia, jakie daje nam komfort na drodze.