Czy warto korzystać z leasingu?

Właściciele firm rzadko kiedy decydują się na zakup auta. Zdecydowanie częściej wybierają oni leasing, który bardziej im się opłaca. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Na czym konkretnie ono polega?

leasing aut volvo jest bardzo korzystny

Czym jest leasing?

Jest to swego rodzaju forma wypożyczenia samochodu, chociaż leasing może dotyczyć również innych rzeczy. Firma leasingowa udostępnia swój samochód wynajmującego w zamian za opłacane przez niego miesięczne opłaty. Umowę leasingową podpisuje się na określony czas, po którym możliwe jest wykupienie auta, zwykle po dosyć korzystnej cenie. Jeśli jednak wynajmujący nie wyraża chęci zakupu, może zrezygnować z auta lub też podpisać nową umowę leasingową.

Jakie są korzyści?

Jedną z największych korzyści płynących z leasingu jest możliwość jeżdżenia wysokiej klasy samochodem za relatywnie niewielkie pieniądze. Rzecz w tym, ze wiele osób, które nie mogą pozwolić sobie na kupno wysokiej klasy samochodu są w stanie opłacać za niego ratę leasingową. Należy jednak zauważyć, że jest to oferta dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Warto zauważyć, że wynajem leasingowy auta jest opłacalny również dlatego, że raty można sobie odliczyć od podatku. Chodzi o to, że korzystanie z takiego auta można wliczyć w koszty firmy, które są niezbędne do uzyskania przychodów.

Co więcej, jeśli wybierze się omawiane rozwiązanie, można zmieniać samochód co najmniej co kilka lat. Wiele osób nudzi się szybko samochodami, jednak nie wymieniają ich, bo brak im na to pieniędzy. Umowę leasingową podpisuje się natomiast co najwyżej na kilka lat, po któych nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić auto.