Czym kierować się przy zakupie bagażnika na narty?

Bagażniki na narty do auta bywają różne, co dobrze widać na tej stronie: https://www.carmager.com/pol_m_BAGAZNIKI_Bagazniki-na-narty-43679.html. Jeśli przygotowujesz się do pierwszego zakupu, to pewnie zauważyłeś, że wybór jest bardzo duży. Na szczęście można kierować się pewnymi rzeczami, które ułatwią podjęcie odpowiedniej decyzji zakupowej. Czym kierować się przy zakupie bagażnika na narty?

Odpowiedni rodzaj 

Na początek musisz zastanowić się, jaki rodzaj bagażnika będzie najlepszy. Jeśli chcesz przewozić narty, to wybór będzie dość prosty. Powinien zainteresować Cię długi box dachowy albo specjalne uchwyty do przewożenia nart. Co ciekawe, możesz zdecydować się na bagażnik montowany do dachu lub też do haka holowniczego. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Jeśli jednak w Twoim aucie nie ma haka, to wybór wydaje się dość oczywisty.

Pojemność bagażnika a ilość nart

Przed zakupem bagażnika sprawdź, ile par nart chcesz przewozić. To oczywiste, że do jednej pary nart wystarczy mniejszy bagażnik, niż do nart dla całej rodziny. Stąd też, wybierając konkretny model, powinieneś wiedzieć, ile nart będziesz przewozić. Dobrze też, żebyś znał długość najdłuższych z nich, bo będzie ona wyznaczała niezbędną długość samego bagażnika.

Sposób montażu

Bezpieczeństwo przewożonego sprzętu jest kluczowe, więc powinieneś zwrócić uwagę na to, czy bagażnik ma niezbędne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. To bardzo ważne, bo dzięki nim nie będziesz martwić się o swój sprzęt podczas postojów czy nawet kiedy zostawisz samochód na noc pod hotelem, czy ośrodkiem wypoczynkowym. 

Kompatybilność z modelem samochodu

Nie każdy bagażnik na narty pasuje do każdego samochodu. Zanim zdecydujesz się na zakup, powinieneś upewnić się, że bagażnik będzie miał odpowiednie uchwyty oraz wielkość. Możesz też zdecydować się na bagażnik uniwersalny, choć w tym wypadku także należy upewnić się, że będzie on pasował. Szczególnie trudno jest dopasować bagażnik do bardzo starych i zupełnie nowych modeli samochodów.

Funkcjonalne dodatki

Zwróć uwagę także na to, czy bagażnik ma dodatkowe funkcje. Niektóre z nich mogą być bardzo praktyczne. Łatwe uchylanie bagażnika, specjalne systemy mocujące czy dodatkowe zabezpieczenia sprzętu, pozwolą Ci korzystać z bagażnika bez żadnych obaw. W niektóre funkcje po prostu warto zainwestować.

Estetyka 

Bagażnik na narty także powinien być estetyczny. Szukaj modeli, które będą dobrze pasowały do stylistyki Twojego samochodu. To bardzo ważne, bo dzięki temu bagażnik nie będzie wyglądał na nim dziwnie czy śmiesznie. Stawiaj na nowoczesne rozwiązania i zaufaj projektantom, którzy znają się na swojej robocie. 

Opinie użytkowników

Przed zakupem bagażnika dobrze jest sprawdzić opinie osób, które kupiły go już wcześniej. To opinie prawdziwych użytkowników, którzy dzielą się swoimi prawdziwymi doświadczeniami. Możesz z nich czerpać pełnymi garściami, bo to zwykle właśnie ich porady są najlepiej dopasowane i najbardziej konkretne. Szukaj opinii osób, które mają potrzeby podobne do Twoich oraz ten sam model samochodu. Bardzo możliwe, że w Twoim przypadku sprawdzi się dokładnie ten sam model bagażnika.