Imponujący model Evoque nową chlubą Range Rovera

Range Rover Evoque sprzedawany jest już jako druga generacja modelu. Zmieniło się naprawdę sporo. Pozostały jednak najważniejsze atuty, które charakteryzowały poprzednią wersję. Co nowego zaproponowali twórcy samochodu?

 

Istotne zmiany 

O sukcesie poprzedniej generacji decydowała charakterystyczna proporcja nadwozia ze zwężanymi lampami, wąska atrapa chłodnicy i malutka powierzchnia szyb. Nadało to samochodowi rewolucyjny wygląd, słusznie powielany przez inne auta w przyszłości. Podstawowe atuty pozostały, ale tylko częściowo. Tylne lampy delikatnie się wydłużyły, zmieniły się przetłoczenia na karoserii i pojawiły się nowoczesne klamki chowające się po naciśnięciu. 

Zdecydowanie bardziej zmienił się wygląd wewnętrzny, gdzie postawiono na podobną deskę rozdzielczą do innego znanego samochodu Range Rovera, czyli modelu Velar. Pojawił się 10 calowy ekran dotykowy, który zastąpił standardowe przyciski. Panele pojawiły się nawet na kole kierownicy. Łączą się one ze wszystkimi nowoczesnymi aplikacjami, dzięki czemu można uzyskać efekt inteligentnego wnętrza.

Imponujące osiągi  

Range Rover Evoque z oferty białostockiego salonu: https://nordauto.landrover.pl/range-rover-evoque jest po raz pierwszy oferowany w zelektryfikowanej wersji silnika. Jest to tak zwany układ Mild Hybrid. Jednostki są wyposażone w dodatkowy elektryczny generator, przydatny przy ruszaniu i hamowaniu, uzyskując w ten sposób energię. 1,5 litrowy i 3 cylindrowy silnik generuje moc na poziomie 309 koni mechanicznych. Przydatny w terenie będzie napęd na cztery koła. Wszystkie te osiągi łączy się w 5-drzwiowy model nowej generacji. Zrezygnowano tym samym z wersji 3-drzwiowych i kabrioletu.