Opony 185/65 r15 do jazdy zimą

Wraz z nadejściem mroźnej pogody liczba wypadków na drogach gwałtownie wzrasta, dlatego należy zadbać o wcześniejszą zmianę opon na zimowe. Najlepiej jest to zrobić, gdy temperatura spadnie do +5°C, ponieważ w temperaturze poniżej +7°C opony letnie zamarzają i stają się nie do opanowania.

Opony zimowe 185/65 r15

Opony zimowe o rozmiarze 185/65 R15 to opony o specjalnej rzeźbie bieżnika, specyficznej mieszance gumowej i innych właściwościach technicznych, które są przeznaczone do użytkowania wyłącznie w niskich temperaturach, na ośnieżonych lub oblodzonych nawierzchniach dróg. Rzeźba bieżnika opon zimowych o rozmiarze 185/65 R15 w większości przypadków składa się z dużych „rowków poprzecznych”, które tworzą szerokie szczeliny. Głębokość rowków wynosi zazwyczaj do 10 mm.

Gdy bieżnik zużyje się do 4 milimetrów, opona nie nadaje się już do użytku. Wzór opony zimowej 185/65 R15 może być również asymetryczny lub symetryczny, niekierunkowy lub kierunkowy. Opony zimowe 185/65 R15 są również dostępne w wersji z kolcami, W katalogu opon zimowych na stronach producentów znajdziesz szeroki wybór opon całorocznych. Opony 185/65 R15 można kupić zarówno dla pojazdu osobowego, jak i również dla pojazdów użytkowych.

Wybór opon zimowych

Wybór opon zimowych powinien być przeprowadzony z uwzględnieniem wszystkich cech samochodu. Dlatego można skorzystać z pomocy specjalisty. W sklepie internetowym zawsze otrzymasz fachową pomoc. Wygodny dobór opon według parametrów pozwoli Ci wybrać model opony samochodowej, który Ci się podoba.